Apple’ın Yeni Gözdesi Retina Macbook
Posted on: Nisan 16, 2015

3043324-slide-s-1-apple-macbook-retina

Apple’ın eskilerinden ve bir süredir adını duymadığımız Macintosh ailesinin üyelerinden Macbook yeni görünümü ve yeni teknolojisiyle karşımızda.

Piyasaya farklı renk seçenekleri ve geliştirilmiş dizaynı ile sunan Apple bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Ayrı bir deneyim ve şıklık  Macbook’ta istediğiniz gibi. Bunun için her bileşeni hem daha hafif ve daha ince hem de daha yüksek performanslı olacak şekilde yeniden tasarlandı. Sonuçta sadece yeni bir dizüstü bilgisayara değil, dizüstü bilgisayarların geleceğine ulaştıklarını belirten Apple yine adından söz ettireceğe benziyor.

Özellikleri

Yeni MacBook’lar 13,1 mm inceliğinde  0,9 kg ağırlığında 12 inç retina ekran olarak piyasaya sunuldu.Diğer modellerine göre tam boy klavye ile farklı bir anlayış getirildi.MacBook, trackpad’i kullanmanın yepyeni yollarıyla beraber geliyor. Force Touch trackpad, yüzeyin neresine dokunursanız dokunun hassas ve dengeli bir tıklama sunuyor.

Yeni MacBook, baştan sona sessiz ve verimli bir performans için tasarlandı. Her şey, yalnızca 5 watt enerjiyle çalışan beşinci nesil Intel Core M işlemcilerle başladı ve OS X Yosemite’deki optimizasyonlar sayesinde daha da verimli hale geldi.

9 saatlik kesintisiz kullanım ile pil ömrü geliştirildi.