iPhone 6 İnceleme
Posted on: Eylül 29, 2014

Apple’ın 9 eylülde tanıttığı iPhone 6 görücüye çıktı.iPhone 6 için sizlerle detaylı incelemelerimizi paylaşıyoruz.Bildiğiniz gibi Apple iphone 6’da sizlere iki farklı seçenek sunuyor.Bu seçenekler 4.7 inç’lik standart iPhone 6 ve 5.5 inç’lik iPhone plus oldu.

Yaratıcı Tasarım

Apple, iPhone 6’da 5S’e göre daha ince bir yapıyla karşımıza çıkıyor. iPhone 5s’te 7.6mm kalınlık olduğunu biliyoruz. iPhone 6 ise, 6.9mm kalınlığa sahip ve dolayısıyla iPhone 5s’ten daha ince. Ancak aynı durum, ağırlık oranları için geçerli değil. iPhone 5s’in ağırlığı 112 gramdı. iPhone 6 ise129 gram ağırlığa sahip. Ekran boyutunun 4 inçten 4.7 inçe geldiğini düşünürsek, bu farkın da normal olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Inc. Reveals Bigger-Screen iPhones Alongside Wearables

Bir diğer seçenek ise iPhone Plus 6; 2915 mAh bataryasıyla iPhone 6’ya ve önceki iPhone modellerine göre neredeyse iki kat daha yüksek pil ömrü sunan iPhone 6 Plus’ın en büyük avantajı pil ömrü olacak gibi.

Ekranı da unutmamak gerekiyor. iPhone 4 ile gelen Retina ekrandan bu yana 326 ppi sınırını benimseyen Apple, 5.5 inçlik Full HD IPS ekran ile 401 ppi oranına çıkıyor. Ayrıca geliştiirilen arka ışık da ekran deneyimini artıran noktalarda.

İç Donanım

Teknoloji piyasasında artık 4 e 8 çekirdekli akıllı telefon ve 3 gb işlemcilerin havalarda uçuştuğunu düşünürsek, Apple’dan sürpriz bir hamle gelmedi diyebiliriz. Firma, yine kendi hazırladığı A8 çipsetinde, çift çekirdekli bir işlemciye yer veriyor. ARM v8 tabanlı 1.4GHz değerdeki bu işlemci, PowerVR GX6650 GPU ve 1GB RAM ile destekleniyor.